İrlanda’da ATM’ler bedava bozuk para dağıttı, kaos çıktı

İrlanda’da ATM’ler bedava bozuk para dağıttı, kaos çıktı

İrlanda’nın en büyük bankalarından birinin yaşadığı teknik arıza sonucu ATM’ler müşterilerine limitlerini aşan paralar vermeye başladı. Haberin kısa sürede sosyal medyada duyulması ile binlerce kişi bedava para için ATM’lere akın edince bu noktalara polis gönderildi.

İrlanda medyasındaki habere göre, Bank of Ireland’a ait bazı ATM’ler, daha küçük meblağlar çekmek isteyenlere daha yüksek miktarda para verirken, hesabında para bulunmayan müşterilerin dahi para çekmesine izin verdi.

Olayın sosyal medya üzerinden yayılmasıyla söz konusu ATM’lerden para çekmek isteyenler, uzun sıralar oluşturdu.

Polis yetkililerinden yapılan açıklamada, 40 farklı noktada “olağan dışı insan hareketliliği ve gürültü” ihbarı yapıldığı belirtilirken, bu noktalara polis gönderildi.

Bank of Ireland tarafından sosyal medyadan yapılan açıklamada, ATM ve banka mobil uygulamasında teknik bir sorun yaşandığı belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“Müşterilerimize normal limitlerin üzerindeki para transferi ve çekme, ödeme işlemlerinin hesaplarına yansıtılacağını hatırlatmak isteriz. Müşterilerimizin bakiyelerini kontrol edemediğinin bilincindeyiz ancak fazladan para çekme ve transfer yapmamanız gerekir.”

Banka, daha sonra teknik sorunun çözüldüğünü ve hem ATM’lerin hem de mobil uygulamanın normal şekilde çalışmaya başladığını duyurdu. (AA)

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir