Vodafone ve Cardano? Herkes O Şifreli Tweeti Konuşuyor!

Vodafone ve Cardano? Herkes O Şifreli Tweeti Konuşuyor!

Şirketin resmi Twitter hesabından atılan bir tweet’e göre, dünyanın en büyük telekomünikasyon şirketlerinden biri olan Vodafone Almanya, Cardano Blockchain ve onun NFT’lerine bir selam vermiş olabilir. Bu arada, Cardano topluluğunda Robinhood ve Celsius endişesi hakim.

Vodafone ve Cardano mu? Şifreli tweet spekülasyonlara yol açıyor

Cardano NFT projesi NMKR’de bir geliştirici olan Patrick Tobler’dan şifreli bir mesaj geldi. Bu da Cardano topluluğu içinde oldukça heyecan yarattı. Tobler’in tweetleri Vodafone’un NMKR kullanarak NFT basma olasılığına işaret ediyor. Ancak yorumun çoğunu spekülasyona bırakıyor.

Vodafone’un Cardano’nun NFT alanına girdiğine dair bir başka doğrulama da Twitter kullanıcısı Mantax’tan geldi. Kullanıcı Vodafone Almanya’nın bir çalışanı olduğunu iddia ediyor. Mantax, “Evet bunu doğrulayabilirim. Çünkü Vodafone Almanya’da çalışıyorum. Ayrıca, bazı yenilikleri zorlamaya çalışıyorum. Dahası, ben yasal bir Cardano Degen = Vodafone NFT’leri Cardano’da,” dedi.

Bazı kullanıcılar tweetlerin alışılmadık doğasına atıf yaptı. Bu nedenle, Vodafone hesabının hacklenmiş olabileceği ihtimalini gündeme getirdi. Çünkü, Cardano ile ilgili tweet, diğer tüm tweetlerin Almanca olarak yayınlanmasına rağmen İngilizce olarak yayınlandı. Vodafone’un Cardano NFT’lerini sözde onaylamasının gerçekliği ne olursa olsun, kripto para topluluğunun yakından izlediği açık. Daha geleneksel şirketler Blockchain teknolojisine ve dijital varlıklara ilgi gösterdikçe, bu gibi olayların heyecan ve spekülasyona yol açması muhtemel.

ADA topluluğu Robinhood ve Celsius endişesi

Cardano ekosisteminde, ADA tokeninin Robinhood ve Celsius tarafından büyük ölçekli bir tasfiye olasılığı üzerine bir endişe dalgası yayılıyor. Bu iki platformun kararlarının ardındaki nedenler farklı. Bununla birlikte, önemli bir satış hayali topluluk içinde bazı alarm zillerini tetikledi. Cardano topluluğu içindeki görüşler oldukça çeşitli. Bazıları, böylesine büyük ölçekli bir elden çıkarmanın ADA için benzersiz bir olay olmayacağı görüşünde. Bu yüzden, olumsuz varsayımları FUD tezahürleri olarak küçümsüyor.

Hem Robinhood hem de Celsius’un kümülatif varlıklarının toplam ADA işlem hacminin küçük bir bölümünü oluşturuyor. Bu nedenle bazıları, sahiplerine ADA varlıklarını alternatif cüzdanlara taşımaları için yeterli fırsat sağlandığını ileri sürüyorlar. Bu görüşü destekleyenler, piyasanın yaklaşan olayı çoktan özümsediğini söylüyor. Ayrıca, bunu çevreleyen yaygın kötümserliğin gerçek satışlardan daha büyük bir etkiye sahip olduğunu iddia ediyor.

Ancak topluluk içinde bu duruma karşı çıkanlar da var. Robinhood’un 27 Haziran’da bir kapanış tarihi ilan ettiğini ve bu tarihten sonra kalan tüm ADA’ların piyasa fiyatından boşaltılacağını vurguluyorlar. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Robinhood’un kripto varlıklarını yönetmekle görevlendirilen Jump Crypto, elinde kalan ADA varlıklarını derhal elden çıkarmakla yükümlü olacak.

Öte yandan Celsius, daha fazla esnekliğe sahip. Çünkü, beklentiler ADA varlıklarını uzun bir süre boyunca aşamalı olarak elden çıkaracağı yönünde. Geriye kalan temel soru, Jump’ın bu senaryoda nasıl bir yol izleyeceği hususu. Ayrıca, piyasa dışı satıştan varlıkların merkezi borsalara aktarılmasına kadar uzanan seçenekler de gündemde.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir