Ünlü Avukat: ADA ve Bu Altcoinler ‘Menkul Kıymet’ Değil!

Ünlü Avukat: ADA ve Bu Altcoinler ‘Menkul Kıymet’ Değil!

SEC ve Ripple Davası’ndaki avukat John Deaton’a göre, ADA, MATIC ve ALGO ‘menkul kıymet’ değil. Bu arada, analist Arman Shirinyan, ADA’nın yükseliş momentumunun bazı ilgi çekici işaretlerini gösterdiğini söylüyor.

XRP avukatı ADA ve bu coinleri savundu

Kripto borsası Coinbase Çarşamba günü SEC’in kendilerine karşı açtığı davayı reddetmek üzere harekete geçti. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere SEC, Coinbase’in menkul kıymetler yasasını ihlal ettiğini iddia ediyor. Ayrıca, kayıtsız bir kuruluş olarak faaliyet gösterdiğini ileri sürüyor. Avukat Yereme Hogan, Coinbase’in birçok token’ın ‘menkul kıymet’ dışı statüsünü savunmada büyük bir sorunla karşı karşıya kalacağını vurguladı. Bununla birlikte, bir Polygon yöneticisi tarafından verilen ve kripto borsasına yardımcı olmayabilecek bir açıklamaya dikkat çekti.

XRP sahiplerinin ABD SEC vs Ripple Davası’ndaki avukatı John Deaton ise ADA, MATIC, ALGO ve diğer kriptoların “Menkul Kıymetler” olmadığını iddia ediyor. Bu kripto varlıkların yazılımda var olan dijital kod dizileri olduğunu belirtiyor. Avukat, Telegram davası kararının dikkate alınmaması ve hepsinin Howey testine göre karar verilmesi gerektiğini de sözlerine ekliyor.

Herhangi bir tokene menkul kıymet diyemeyiz!”

John Deaton, bir Yüksek Mahkeme kararının, dayanak varlığın spekülatif olup olmadığının ya da içsel bir değere sahip olup olmadığının önemsiz olduğunu söylediğini belirtiyor. Komisyonun “token “ı bir menkul kıymet olarak adlandırmasının anayasaya aykırı olduğunu da sözlerine ekliyor.

XRP avukatı daha önce Coinbase’in SEC suçlamalarını reddetme talebini övmüştü. Kripto borsasının hareketini güçlü buldu. Ancak kabul edileceğinden emin değildi. Bununla birlikte, kripto liderlerini mahkemeden ABD SEC Vs Coinbase davasında bir amicus özeti sunmalarına izin vermelerini istemeye çağırdı. Kendisiyle birlikte amicus olarak başvurmak isteyen 2 binden fazla kişinin kendisine katıldığını vurguladı.

Grafikte ADA için boyalı trend tersine dönüş formasyonu var

Cardano (ADA), potansiyel yükseliş momentumunun bazı ilgi çekici işaretlerini gösteriyor. Dijital varlık kısa bir süre önce trendin tersine dönebileceğini gösteren ters bir çift tepe formasyonu sergiledi. Bu gelişme, değişken kripto piyasasında her zaman bu tür göstergeler arayan traderların ve yatırımcıların dikkatini çekti.

Ters çift tepe formasyonu teknik analizde bir yükseliş sinyali olarak kabul edilir. Adından da anlaşılacağı üzere, yaklaşık olarak aynı seviyede iki düşük noktanın oluştuğu bir fiyat grafiğinde baş aşağı bir “W” olarak görünür. Bu formasyon genellikle bir düşüş piyasası aşamasının sonunda oluştuğu için, genellikle varlığın fiyatının yükseleceğine dair bir sinyal olarak görülür.

Kaynak: TradingView

Cardano’nun yakın zamanda bu formasyonu oluşturması, ADA’nın düşüş trendini tersine çevirmeye hazırlanıyor olduğunu gösteriyor. Böylece, yukarı yönlü bir yörüngeye girmesi mümkün olacak. Bu formasyon beklediğimiz gibi gerçekleşirse, ADA için bir sonraki fiyat hedefi 0,31 dolar civarında olacak.

Ters çift tepe gibi teknik analiz formasyonları gelecekteki olası fiyat hareketleri hakkında değerli bilgiler sağlar. Bununla birlikte bunların garantili bir tahmin aracı olmadığını unutmamak gerekir. Piyasa koşullarının, yatırımcı duyarlılığının ve daha geniş ekonomik faktörlerin tümünün bir kripto fiyatını etkilemesi mümkün. Bununla birlikte, ADA ters çift tepe formasyonunun tipik ilerleyişini takip ederse, ADA’nın değerine çok ihtiyaç duyulan bir destek sağlayabilir. Böylece, altcoinin potansiyel olarak piyasada artan satın alma faaliyetini tetiklemesi olası.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir