Meta artık bir çizgi film avatarı kullanarak görüntülü görüşme yapmanıza izin veriyor

Meta artık bir çizgi film avatarı kullanarak görüntülü görüşme yapmanıza izin veriyor

Şimdi Meta dualarımızı yanıtladı ve çizgi film avatarlarını video konferans dünyasına getiren bir araç seti sağladı.

Şirket bunu, yalnızca sesli arama ile tam görüntülü arama arasında kalan “üçüncü bir seçenek” olarak sunuyor. Görüntülü sohbetlere katılabilirsiniz ancak diğer katılımcıların göreceği şey sizin avatarınız olacaktır, bu da sizi lüks bir yüz maskesi sürmüş olmak veya dağınık bir apartman dairesinin pisliği içinde uzanmak gibi durumlar arasında özgür bırakır. Özellik artık Messenger ve Instagram kullanıcıları için kullanılabilir.

Meta artık bir çizgi film avatarı kullanarak görüntülü görüşme yapmanıza izin veriyor

Meta, sürekli olarak avatar oluşturma sistemine odaklanıyor ve son zamanlarda kullanıcıların bir milyardan fazla çizgi film etiketi yaptığını duyurdu. Avatar oluşturucu, gerçek yüzünüzün ve vücudunuzun mükemmele yakın bir dijital simülakrını sağlar. Sistem başlangıçta VR uygulamalarında kullanılmak üzere oluşturuldu ancak o zamandan beri akıllı telefonlara ve benzerlerine taşındı.

Avatar oluşturucunun dijital benliğinize bazı bacaklar takmanıza izin verdiğini belirtmekte de fayda var ancak bu bacaklar görüntülü arama yaparken görünmeyecek (üzgünüz dijital ayak fetişistleri). Meta, avatar oluşturma sistemini geliştirmek için sürekli çalıştığını söylüyor. Ayrıca, dijital avatarınızın size benzemesi gerektiğini söyleyen bir kural yok, bu nedenle arkadaşlarınızı konuşan bir lama olarak görüntülü aramakta özgürsünüz.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir