Meral Akşener, gizlice Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştüğü iddialarını yalanladı

İYİ Parti lideri Meral Akşener Habertürk canlı yayınında Fatih Altay’lının sorularını yanıtladı. Gündeme dair önemli açıklamalar yapan Akşener, cumhurbaşkanı adayları Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili de konuştu.

“EN UFAK BİR GÖRÜŞMEMİZ OLMADI”

Akşener, Erdoğan ile gizlice görüştüğü iddialarına da yanıt verdi. Söz konusu iddiaların doğruyu yansıtmadığını belirten İYİ Parti lideri, “Her şeyim açıktır. Bugüne kadar Tayyip Bey benimle konuşmak için hiçbir şey yapmadı. Benim de Tayyip Bey’le gizli saklı hiçbir görüşmem olmadı. Hatta deprem zamanında nasıl görüşme yaptığımı televizyondan anlattım. Bugünün dijital dünyasında gizli bir şey olabilir mi? Olsa söylerim. Böyle bir karar verdim derim, peşimden gelen olur, gelmeyen olur. Tayyip Bey’e de ayıp! En ufak bir görüşme inanın yok. Sanki ben göz kırpıyorum, Tayyip Bey koşuyor, böyle bir durum yok. Hatta en sert kavgayı ikimiz yapıyoruz.” dedi.

“DEMOKLASİN KILICI İLE BOĞAZIMI KESERİM”

Konuşmasının devamında ise Akşener şunları söyledi: ” Rize’de başıma neler geldi benim. 31 Mart’ta ‘tutuklattıracağım seni, dokunulmazlığın da yok’ dedi. Hala hakkımda ifademin alınmadığı, hatta duyduğumuz PKK muhbirinin olduğu iddia edilen FETÖ’cülükle ilgili isnadın mahkemesi var, ama bana bilgi veren yok. Bu ülkede en çirkin şey biri PKK’cı, iki FETÖ’cü deniyor. Bu eğer korkutmak içinse, demoklesin kılıcı ise ben o demoklesin kılıcı ile kendi boğazımı keserim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir