Maltepe’de yapılan operasyonda çok sayıda silah ve tarihi eser ele geçirildi

Maltepe’de yapılan operasyonda çok sayıda silah ve tarihi eser ele geçirildi

MALTEPE İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, Kartal’da bir adrese yaptığı operasyonda aralarında antika tabancaların da bulunduğu çok sayıda silah ile miğfer, kama ve kılıçların bulunduğu tarihi eserler ile hayvan postları ve doldurulmuş hayvan ele geçirildi.

Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri 6 Temmuz Perşembe günü Kartal Yakacık Çarşı Mahallesi’nde silah ticareti yapıldığı ihbarı gelen adrese baskın düzenledi. Yapılan operasyonda C.B. ve C.Ö. isimli şüpheliler yakalandı. Yapılan aramalarda, 9 adet tabanca, 8 adet tüfek, 8 adet şarjör, farklı kalibrelerde 127 adet fişek, 2 adet çelik yelek, 4 adet antika tabanca, 3 adet kaftan, 1 adet zincirli miğfer, 1 adet tel örgülü zırh, 2 adet kılıç, 13 adet kama, 3 adet farklı yabani hayvan derisi, 1 adet ayı postu, 1 adet kızıl tilki, 1 adet tablo içerisinde hayvan postu, 1 adet yaban keçisi postu, 1 adet dolgu halde yaban keçisi, 1 adet dolgu timsah, 1 adet dolgu baykuş, 2 adet yaban keçisi boynuzu, 1 adet hayvan dolgusu ele geçirildi.

Yakalanan şüpheliler, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunlarına muhalefet suçundan adliyeye sevk edildi. Şüpheliler çıkarıldıkları mahkemede adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir