Lise Medeniyet Akademileri Eğitim Çalıştayı Düzenledi

Lise Medeniyet Akademileri Eğitim Çalıştayı Düzenledi

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde lise öğrencilerine ve mezun gençlere yönelik faaliyetler gerçekleştiren Lise Medeniyet Akademileri 2022-2023 dönemi eğitim çalıştayı düzenledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Lise Medeniyet Akademileri, “Eğitimde yenilikçi yaklaşımlarla sınırları aş!” başlığıyla 2022-2023 eğitim dönemi kapsamında kış döneminin değerlendirmesinin yapıldığı eğitim çalıştayını gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi Taş Bina Kültür ve Sanat’ta yapılan çalıştayda, hem eğitimciler hem de öğrenciler katılımcı olarak yer aldı. Deneyimlerin paylaşıldığı, teknoloji, yapay zeka gelişmeleri dahil yenilikçi fikirlerin tartışıldığı ve grup çalışmalarının yapıldığı çalıştay, katılımcılara eğitimde yeni bakış açılarını tartışma imkanı sundu.

Çalıştay sonunda sertifikalarını alan katılımcılar, programın pedagojik açıdan kendilerine katkıda bulunduğunu ve eğitimde farklı yaklaşımları keşfettiklerini ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 9,10,11,12. sınıf öğrencilerine ve mezun gençlere yönelik ders ile sınav destek programları, milli-manevi eğitimler, atölyeler, etkinlikler ve sosyal faaliyetler gerçekleştiren Lise Medeniyet Akademileri, yaz döneminde açılacak Nizamülmülk LİMA ile merkezde 4, ilçelerde 2 olmak üzere toplamda 6 şubeye ulaşacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir