Kurumsal Yatırımcıları Satıyor! O Altcoin İçin Sıradaki Ne?

Kurumsal Yatırımcıları Satıyor! O Altcoin İçin Sıradaki Ne?

Lider altcoin fiyatı bu hafta yaklaşık yüzde 11 oranında geriledi. Mevcut durumda Ethereum, 1.718 dolardan işlem görüyor. Fed, bir yıl içinde ilk kez faiz oranlarını yükseltmeyi reddetti. Bunun ardından uzun vadeli holder’lar arzlarını hareket ettirdi. Kurumlar, bu ay ETH konusunda zaten şüpheci davrandılar. Bu yüzden, muhtemelen arzı hareket ettiren uzun vadeli holder’lar onlardı.

Ethereum için bir düşüş işareti

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, altcoin fiyatı, kripto para birimlerinin lideri Bitcoin ile birlikte, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) bu ay faiz oranlarını sabit tutmasına rağmen bir geri çekilme kaydetti. Bu düşüş eğilimi en çok, toparlanma umutlarını korumak yerine şimdilik geri adım atmayı uygun gören kurumları etkiliyor.

Fed’den gelen statükonun kripto piyasasının performansında bir artışa neden olması gerekirdi. Ancak, bu yıl yaklaşan politikalarda iki faiz artışının daha ilan edilmesi, ETH’nin bir hafta içinde neredeyse %11 oranında düşmesine yol açtı. Böylece, Mart ayının en düşük seviyesi olan 1.431 dolara yaklaşmasına neden oldu.

ETH 1 günlük grafik

Kripto para biriminin en sadık gruplarından biri bu hafta şüphecilik sergiledi. Bu yüzden, bu durum ETH sahiplerini önemli ölçüde ürkütmüş gibi görünüyor. Arzlarına 12 aydan uzun bir süredir dokunulmayan uzun vadeli sahipler bu hafta arzlarını taşıdı. Bunu yaparken, zayıf piyasalarda altcoin için bir düşüş işareti olan tüketilen kripto para yaşında bir artışa işaret ettiler.

Tüketilen Ethereum yaşı

Lider altcoin, hala büyük ölçüde yatırımcılarının desteğine sahip

Görünüşe göre, bu kurumsal bir hareket olabilirdi. Çünkü artış Fed’in faiz oranlarını artırma önerisini geri çekmesinden hemen önce gerçekleşti. Hal böyle olunca kurumsal yatırımcılar dehşete düştü. Bu durumu 9 Haziran’da sona eren hafta için kaydedilen çıkışlarda görmek mümkün.

Ethereum, 9 Haziran’da sona eren haftada yaklaşık 35,6 milyon dolar değerinde çıkış gördü. Bu çıkışlar, ETH için bugüne kadar kaydedilen toplam çıkışların yarısına yakınını oluşturdu. Bu nedenle, kurumların yükseliş tarafına geri dönmesi biraz zaman alabilir. Çünkü şimdilik fiyatların toparlanması biraz zaman alacak gibi görünüyor.

Kurumsal yatırımcıların net akışları

Ancak, önemli miktarda arzın hareket etmesine rağmen, uzun vadeli holder’lar çok fazla satış yapmadı. Bu yatırımcılar, ETH’nin tüm dolaşımdaki arzının yaklaşık %73’üne hakim. Ayrıca, bu durum, bu haftaki dalgalanmaya rağmen çoğunlukla değişmeden kaldı.

Ethereum arz dağıtımı

Dolayısıyla ETH hala büyük ölçüde yatırımcılarının desteğine sahip. Bununla birlikte, bu desteği, ikinci nesil kripto para biriminin yukarıda bahsedilen Mart ayının en düşük seviyelerine ulaşması halinde azalması mümkün.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir