İstanbul İnovatif Çevre Eğitim Merkezi’nde Atölye Kayıtları Başladı

İstanbul İnovatif Çevre Eğitim Merkezi’nde Atölye Kayıtları Başladı

Ataşehir Belediyesi’nin hazırladığı, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi’nin proje ortağı olduğu İstanbul İnovatif Çevre Eğitim Merkezi’nde (İÇEM) düzenlenecek atölyeler için kayıtlar başladı.

İstanbul’da yaşayan 10-17 yaş grubundaki çocukların ve gençlerin çevre sorunlarına duyarlılıklarını artırmayı ve bu sorunlara müdahale edebilen donanımlı bireyler olmalarına katkı sağlamayı hedefleyen proje ile ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilere yönelik çevre konulu eğitim faaliyetleri gerçekleştirilecek.

Ferhatpaşa Mahallesi’nde 350 metrekare kapalı, 1500 metrekare açık alanda hizmet veren İÇEM’de; 3 öğrenci laboratuvarı, 1 seminer salonu ve dış mekan eğitim uygulama bölümleri bulunuyor.

İÇEM bünyesinde “Ekosistem ve Biyolojik Çeşitlilik”, “Çevre ve Su” “Çevre ve Hava”, “Çevre ve Enerji”, “Çevre ve Toprak”, “Çevre ve Atık Yönetimi” atölyeleri düzenlenecek.

Uzman eğitmenlerin rehberliğinde gerçekleştirilecek eğitim ve uygulamalarla öğrencilere, yağmur suyu hasadı, yenilenebilir enerji sistemleri, akuaponik sistem (balık ve bitki yetiştiriciliği), kompostlama ve sürdürülebilir tarım hakkında bilgiler verilip, yenilikçi örnekler sunulacak.

Eğitimlere katılmak isteyen 10-17 yaş grubundaki çocuk ve gençler için ön kayıt, “https://ebelediye.atasehir.bel.tr/Faaliyet/Index” linkinden yapılacak.

Kaynak: ANKA / Eğitim

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir