FETÖ ve PKK el ele tutuştu! Birlikte sızmaya çalıştılar

FETÖ ve PKK el ele tutuştu! Birlikte sızmaya çalıştılar

Terör örgütleri FETÖ ve PKK’nın işbirliği gün geçtikçe yeni olaylarla ortaya çıkamaya devam ediyor. Daha önce her iki örgüt militanının birlikte Yunanistan’a kaçmaya çalışırken ya da Yunanistan’dan ülkemize girmeye uğraşırken yakalandığını Millî Savunma Bakanlığı duyurmuştu. 

FETÖ’cülerin ve PKK’lıların yan yana, hududu aşmaya çalışması da dikkatlerden kaçmamış, sızma faaliyetlerinde birlikte plan yaptıklarını ortaya çıkarmıştı. 

Mehmetçik terörist geçişlere karşı “hudut namustur” anlayışıyla tüm hudutlarda görev yapmaya devam ediyor.

BU KEZ BULGARİSTAN ÜZERİNDEN SIZMAYA ÇALIŞTILAR

Bakanlık kaynaklarından edinilen son bilgiye göre de Kırklaerli’ne bağlı Dereköy Hudut Karakolu sorumluluk bölgesinde Bulgaristan’dan ülkemize girmeye çalışan 2 şahsın yakalandığı belirtildi. Yakalanan şahıslardan birinin  Elazığ nüfusuna kayıtlı olduğu ve öğretim görevlisiyken FETÖ’cülükten ihraç edildiği belirlendi. Diğer şahsın da Mersin nüfusuna kayıtlı olduğu ve PKK/KCK’lı terör örgütüne üye olmaktan dosyası olduğu tespit edildi. 

Güvenlik kaynakları, daha önce Yunanistan hududunu aşmak için işbirliği yapan FETÖ ve PKK’nın ilk kez Bulgaristan üzerinden ülkemize girmeye çalışırken yakalandığını, her iki terör örgütünün karşılıklı yardım ve yataklıkta bulunduklarına dikkat çekiyor.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir