Elon Musk Twitter Markasını Değiştirdi: Bu Altcoin Patladı!

Elon Musk Twitter Markasını Değiştirdi: Bu Altcoin Patladı!

Elon Musk ve Twitter’ı yeniden markalaştırma duyurusunun ardından X adlı bir kripto para birimi dört basamak birden yükseldi. Eksantrik milyarder, mikro blog platformunun adını X.com olarak değiştirmeyi planladı. İşte detaylar…

Elon Musk hamlesiyle bu coin yükseldi

Şu anda kapalı olan bir NFT pazarına bağlı X adlı bir token, Musk’ın 23 Temmuz’daki duyurusundan bu yana yüzde binden fazla artış gösterdi. CoinGecko’ya göre, son 12 saat içinde X token yüzde 1,047’lik büyük bir artış gösterdi. Coin, sıfır hacim ve likidite ile 0,00002 dolardan işlem görüyordu. Pazartesi sabahı 0,00025 dolara yükseldi ve hacim 50.000 dolara çıktı. Bu hacmin neredeyse tamamı SushiSwap merkezsiz borsasında (DEX) gerçekleşti.

Elon Musk ile tamamen ilgisiz olan token, Mayıs ayında kapandığını duyuran X NFT pazarıyla bağlantılı. Web sitesi, yaklaşık 950.000 dolarlık hazinenin X token sahiplerine iade edildiğini belirtiyor. Dahası, “değen”ler Elon Musk’ın yorumlarını çevreleyen hype üzerine atlıyorlar. 23 Temmuz’da Elon Musk şöyle bir tweet atmıştı:

X.com artık twitter.com’u işaret ediyor. Geçici X logosu bugün ilerleyen saatlerde yayına girecek. Hangi ince ipuçlarının yol gösterdiğinden emin değilim ama X harfini seviyorum.

Twitter’da büyük değişiklik

Twitter’ın sahibi olan X Corp. şirketinin kısa süre önce atanan CEO’su Linda Yaccarino da buna yönelik bir açıklama yaptı.  “Twitter büyük bir etki yarattı ve iletişim şeklimizi değiştirdi. Şimdi X daha da ileri giderek küresel şehir meydanını dönüştürecek,” dedi. CEO’ya göre X, fikirler, ürünler, hizmetler ve fırsatlar için küresel bir pazar yaratan ses, video, mesajlaşma, ödemeler/bankacılık merkezli sınırsız etkileşimin gelecekteki halidir. Yaccarino, “Yapay zeka tarafından desteklenen X, hepimizi henüz hayal etmeye başladığımız şekillerde birbirine bağlayacak.” dedi.

Ayrıca, 24 Temmuz tarihli tweet yazım sırasında 16 milyondan fazla görüntülenmişti.  Musk yaklaşık bir saat önce ‘X’ sembolünü tweetledi. Ancak Twitter platformunda henüz görünür bir değişiklik olmadı.  İlgisiz shitcoin X ve StormX (STMX) üzerindeki bir pump ve dump dışında, kripto piyasaları hala hareketsiz.  Toplam piyasa değeri, hafta sonu boyunca bulunduğu 1,23 trilyon dolar seviyesinde kalmaya devam ediyor. BTC fiyatları birkaç saat önce 30.000 doların üzerine çıktı, ancak yazı yazılırken 29.756 dolara geri çekildi.  Dahası, altcoinlerin geri kalanı Pazartesi sabahı ticaret seansı sırasında kırmızıya doğru kayıyor.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir