Destici de topa girdi… Konu: Kız okulları

Destici de topa girdi… Konu: Kız okulları

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in karma eğitimi tartışmaya açan Yusuf Tekin’in “Gerekirse kız okulları açılabilir” açıklamasına ‘tereddütsüz’ destek verdiğini belirtirken karma eğitimi savunanları da din düşmanlığıyla suçladı. Destici sadece kadınların gidebildiği üniversiteler ile her ilde sadece kadınlara hizmet veren şehir hastaneleri açılması gerektiğini de söyledi.

İLGİLİ HABER: Bu iddia çok konuşulur… ‘Kız okulları’ açıklamasında asıl hedef ilkokullar mı…

Destici’nin sosyal medyadan yayınladığı açıklaması şöyle:

“Milli Eğitim Bakanımızın kız çocuklarımız için müstakil okullar açılmasıyla ilgili önerisine tereddütsüz katılıyor ve destekliyorum. Laiklik adı altında buna karşı çıkanların asıl niyetlerinin inanç-din düşmanlığı olduğunu biliyoruz. Binaenaleyh onların zırvalarına aldırmadan çalışmalar süratle başlatılarak önümüzdeki eğitim öğretim yılında hayata geçirilmelidir. Okullarımızın hangi türde ve ne şekilde olacağına TBMM, seçilmiş Cumhurbaşkanı ve hükümet, Çocuklarımızın hangi okula gideceğine de aileleri ve kendileri karar verir. Gerisi lafügüzaf…

Japonya’daki gibi kadın üniversiteleri de açmalıyız. Şehir hastanelerinden başlayarak her ile en az bir kadın hastanesi de planlamalıyız. Hayatımızı, eğitim sistemimizi, üniversitelerimizi ya da hastanelerimizi emperyalist batıya ya da sola göre dizayn etmek zorunda değiliz. İlim nerede ise gidip alırız. Lâkin, yöntemi kendi inanç ve kültür değerlerimize göre kurgulayıp uygulamalıyız.”

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir